Renowacja i korekta lakieru

PROFESJONALNA KOSMETYKA AUT
NA WARSZAWSKIM URSYNOWIE

Renowacja lakieru jest usługą pozwalającą na zmniejszenie defektów wizualnych, takich jak np.:

  • rysy,
  • odpryski,
  • zmatowienia,
  • wżery

Jest to usługa wieloetapowa, złożona z kilku czynności wymagających specjalistycznej wiedzy, profesjonalnego wykonania i najwięcej czasu detailera. Głównym celem jest wydobycie z lakieru maksymalnej głębi i szklistości.

Czym jest korekta lakieru?

Polerowanie auta jest procesem żmudnym i najbardziej czasochłonnym. Usunięcie wszystkich niedoskonałości lakieru może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin, ale efekt jest tego wart.

Przed przystąpieniem do zabiegu korekty lakieru, auto dokładnie myjemy i czyścimy z wszelkich osadów drogowych i innych zabrudzeń.

Po wyschnięciu auta przeprowadzamy dokładne oględziny przy odpowiednim oświetleniu lampami inspekcyjnymi, które pozwalają dostrzec wszelkie defekty lakieru. Kolejno za pomocą miernika dokonujemy pomiaru grubości lakieru – dzięki temu ocenimy, w jaki sposób dokonać korekty lakieru, aby była ona bezpieczna dla Twojego samochodu. Każdy lakier jest inny – istotny jest wiek marka samochodu oraz to, czy lakier jest oryginalny, czy poddawany był już wcześniej procesom renowacji.

Należy pamiętać, że zbyt agresywna polerka może doprowadzić do uszkodzenia elementów pojazdu, dlatego tak istotne jest, aby renowację lakieru przeprowadził doświadczony specjalista. Ważne jest również, aby odpowiednio zabezpieczyć wszelkie elementy wrażliwe, np. taśmą.

Po dobraniu odpowiednich środków polerskich rozpoczynamy usługę właściwą, czyli renowację lakieru. W naszym studio detailingowym ponownie myjemy i bezdotykowo osuszamy auto oraz przygotowujemy je pod zabezpieczenie.

Aby utrzymać efekt w świetnym stanie, warto jest zabezpieczyć lakier, dlatego po konsultacji z klientem zabezpieczamy odnowiony lakier poprzez użycie twardego wosku lub nałożenie powłoki ceramicznej 2 lub 5-letniej.

Po wykonanej usłudze należy pamiętać o właściwym traktowaniu auta, omijaniu myjni automatycznych – dzięki temu będziesz mógł cieszyć się dobrą kondycją lakieru Twojego auta przez długi czas.

Dzięki renowacji lakieru:

  • kolor auta jest pogłębiony,
  • auto zyskuje szklisty blask,
  • z lakieru znikają uszkodzenia i defekty,
  • usunięte zostają głębokie zanieczyszczenia lakieru (np. smoła, owady)
  • samochód zyskuje na wartości, ponieważ jego stan jest często lepszy niż salonowy, znikają wszelkie zarysowania i inne defekty wizualne.

Koszt usługi waha się między 400 a 1500 zł. brutto

 

Przed wykonaniem usługi

Po wykonaniu usługi

Przed wykonaniem usługi

Po wykonaniu usługi

Przed wykonaniem usługi

Po wykonaniu usługi